Početak uzgoja fazanske divljaći u Hrvatskoj
Marko Bombelles (st.) uvezao običnog fazana
Uzgoj fazanske divljači započeo je davne 1870. godine, kada je grof Marko Bombelles (st.) uvezao običnog fazana iz južne Moravske (današnja Češka). Obitelj Bombelles angažirala je kraljevskog šumara i lovnog stručnjaka Paula Wittmanna, koji je 1872. započeo uspješan umjetni uzgoj fazana. Jaja običnog fazana podmetnuta su ispod kokoši domaće peradi, a mladi fazana držani su na otvorenom. Tada se obični fazan proširio i na ostala hrvatska lovišta.
Izgrađena fazanerija
Industrijski način proizvodnje fazanerije započeo je 1964. godine
Fazanerija je izgrađena 1952. godine, a njen tadašnji kapacitet bio je 2000 fazana godišnje. S godinama se kapacitet fazanerije povećavao, te je 1960. godine umjetnim putem uzgojeno 7500 fazana. Industrijski način proizvodnje fazanerije započeo je 1964. godine, kada su izgrađeni neki od postojećih objekata na fazaneriji.
"Zlatno doba" uzgoja fazana
Sedamdesete i osamdesete godine bile su najbolje godine za fazaneriju
Sedamdesete i osamdesete godine bile su najbolje godine za fazaneriju jer je tada bila najveći proizvođač žive pernate divljači u Hrvatskoj. Godine 1988. izgrađeno je mrijestilište pernate divljači.
Teško razdoblje za fazaneriju
Pad interesa za fazansku divljač i Domovinski rat
Početkom 1990-ih fazanerija je prolazila kroz teška vremena jer je potražnja za fazanskom divljači znatno opala.
Tvrtka EcoAgro preuzima fazaneriju
Modernizacija fazanerije i uvođenje HACCP sustava
Početkom 21. stoljeća proizvodnja fazana značajno je modernizirana, kapacitet je bio 300.000 fazana, a prosječna godišnja proizvodnja 150.000 jednodnevnih fazanskih pilića. U cilju postizanja što boljih proizvodnih rezultata, fazanerija “Ecoagro” je proizvodnju podigla na višu razinu uvođenjem HACCP sustava kritičnih kontrolnih točaka u sustav proizvodnje.